دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24380  |  
تاریخ انتشار : 20 مهر 1396 - 11:54
رئیس ستاد عتبات عالیات قاین گفت:با توجه به اهمیت مسئله اربعین حسینی ،دولت باید زمینه های حضور منسجم مردم دراین اجتماع عظیم را فراهم کند.

به گزارش نسیم قائن ،شرکت در مراسم اربعین، نشانه ی عشق و ارادات مردم به خاندان اهل بیت است که مهمترین پیامِ قیام این حرکت به تمام انسان ها این است که در مقابل ظلم ایستادگی کنید تا بتوانید از حق خود دفاع نمایید .

 

غلامی رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که مردم عشق واراده خاصی به اهل بیت دارند گفت:چند سالی است که در ایام اربعین حسینی مردم با شور واشتیاق خاصی راهی سرزمین کربلا می شوند تا دراین اجتماع عظیم که از همه کشورها وادیان حضور دارند اتحاد وانسجام خودرا به جهانیان نشان دهند.

وی با انتقاد از افزایش قیمت اتوبوس ورسانه ای کردن این موضوع توسط دولت گفت: مردم امسال منتظر بودند تا دولت با یک برنامه منسجم  خبر اعلام کاهش هزینه های زائرین را داشته باشد اما متاسفانه شاهد افزایش بهای بلیط اتوبوس در ایام اربعین وهم چنین هزینه های جانبی از سوی دولت بودیم که با انتقاداتی مواجه شده است .

وی ادامه داد:مسئولین بدانند که  افزایش قیمتها از عشق وعلاقه مردم به اربعین حسینی کم نمی کند وآنهایی که ارادت به اباعبدالله الحسین(ع)دارند هرگز با این افزایش قیمتها از تصمیم بزرگ خود که حضور در کربلای معلی در روز اربعین است کوتاه نمی آیند.

 

غلامی درادامه گفت: هرچند مردم قطعا تصمیم خودرا برای حضوردر اربعین حسینی گرفته اند واین افزایش قیمتها وهزینه هایی که دولت از مردم به بهانه های مختلف می گیرد تاثیری بر عدم حضورشان نخواهد داشت، اما مسئولین دولتی باید به فکر تسهیل در امورات مردم باشند وزمینه حضور مردم را دراین اجتماع بزرگ که حتی مقام معظم رهبری می فرمایند: درسی که اربعین به ما میدهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‌ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت را فراهم کنند

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قاینات در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شهرستان قاینات در سال گذشته 1موکب در مسیر کربلا به نجف داشت وامسال نیزدر کاظمین هم موکبی برپاخواهد شد ودو موکب از قاینات به زائرین حسینی در کربلا وکاظمین خدمات ارائه خواهند داد.

وی بابیان این که خراسان جنوبی از لحاظ جمعیتی حتی جمعیتش از شهرستان سبزوار کمتر است و25درصد جمعیت استان خراسان جنوبی زیرنظر سازمان های حمایتی مثل کمیته امداد وبهزیستی هستند وخشکسالی های 18ساله نیز فقر را بر مردم نمایان کرده است وهمچنین بی آبی وعدم وجود صنایع مادر تخصصی در استان بر اشتغال مردم نیز تاثیر گذاشته است اما هیچ کدام از این موضوعات بر اراده مردم استان وعلاقه به اهل بیت تاثیر نگذاشته است ودر حالی که تصور میرود که استان های بزرگی همچون تهران،فارس،اصفهان،خراسان رضوی و.. باید در صدر استانهای کمک کننده به بازسازی عتبات عالیات باشند اما شاهد هستیم که خراسان جنوبی در زمره 3استان برتر کشور در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار دارد..

غلامی در بخش پایانی سخنان خود با گلایه از مسئولین شهرستان قاینات گفت: نگاه ادارات شهرستان به همایش بزرگ جهان اسلام نگاه مثبتی نیست وعلی رغم این که در استان ستاد عتبات عالیات به ریاست استاندار محترم تشکیل وحمایت خودرا از برنامه های ستاد عتبات عالیات اعلام کردند وبرنامه های این ستاد مورد تاکید ایشان بود وبه معاونین خود هم دستور دادند که باز سازی عتبات عالیات در اولویت کار قرا رگیرد اما متاسفانه در شهرستان قاینات در حالی که مردم ارادت خاصی به بازسازی ستاد عتبات عالیات وموکب ها دارند وتا کنون کمک های زیادی هم جمع آوری شده است اما متاسفانه ادارات همکاری چندانی با ستاد عتبات عالیات شهرستان ندارند.

 انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.