دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24376  |  
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 - 16:50
مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان جنوبی:
از ظرفیت بی نظیر زرشک وزعفران قاینات در جذب گردشگر استفاده شود
مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: توجه به مزارع زرشک وزعفران و ایجاد خانه های محلی و بوم گردی در کنار مزارع می تواند در جذب گردشگران موثر باشد.

به گزارش نسیم قائن ، بیکی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین در جلسه ستاد توسعه شهرستان گفت: گردشگری به عنوان سومین صنعت پردرآمد دنیا بعد از نفت وحمل ونقل مطرح است ودولت تدبیر وامید هم دراین زمینه گام های متعددی برداشته است وشاهد افزایش آمار گردشگران خارجی به کشور هستیم وبا تعامل بادنیا باید بتوانیم ظرفیت های خودمان را به دنیا معرفی کنیم.

وی بابیان این که سرمایه گذاری لازم را در گردشگری در سالیان گذشته نداشته ایم گفت:باید تلاش مضاعفی صورت گیرد وبه گردشگری به عنوان جایگزین مهم در بخش کشاورزی وصنعت واشتغال با توجه به خشکسالیهای اخیر نگاه کرد

معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین بیان داشت:نباید سرمایه گذاری دراین حوزه را اتلاف هزینه بدانیم وباید اعتبارات به سمتی برود که بافت تاریخی روستاها حفظ ومرمت وزمینه ورود گردشگران را به روستاها فراهم کرد .

وی ادامه داد:دولت به تنهایی توان این را ندارد که همه فعالیت های حوزه گردشگری را سامان دهد و ورود بخش خصوصی سرعت بخشی در این زمینه را چند برابر خواهد کرد .

مهندس بیکی اظهارداشت:وظیفه دولت در بخش گردشگری تامین زیرساختهاست تا بخش خصوصی هم بتواند دراین زمینه ورود پیداکند.

وی درادامه گفت:یکی از ضعف های ورودگردشگر خارجی به کشور ناوگان هوایی است که امروزه این موضوع  در حال بازسازی است ومشکلات تا حدودی برطرف شده است.

 

وی افزود:در شهرستان قاینات یک سری نواقصی در زمینه زیرساختهای گردشگری داریم  وباید این نواقص رفع شود ونگاه متفاوتی به حوزه گردشگری داشته باشیم .

 

 

معاون فرماندار قاین با اشاره به نقش اصحاب رسانه برای شناساندن شهرستان گفت:باید جاذبه های شهرستان به گونه ای معرفی شود که برای گردشگران داخلی وخارجی جذاب باشد.

وی افزود:سمن هانیز می توانند درزمینه حضور گردشگران در شهرستان نقش داشته باشند .باید در این زمینه به آژانس های مسافرتی کمک کنند.

 

 

کاشانی مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان جنوبی نیز دراین جلسه اظهارداشت:گردشگری می تواند ناجی اقتصاد کشور باشد وباید در این زمینه برنامه ریزی های دقیقی صورت گیرد.

وی افزود:در خراسان جنوبی جاذبه های گردشگری پراکنده است واگر به عنوان یک کار اقتصادی به گردشگری نگاه شود باید تمام زوایای کار اقتصادی را در نظر داشت.

مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت های قاینات در جذب گردشگران گفت:قاینات باداشتن دومحصول استراتژیک زرشک وزعفران در جذب گردشگر بی نظیر است .

وی افزود: توجه به مزارع زرشک وزعفران  وایجاد خانه های محلی و بوم گردی در کنار مزارع زعفران وزرشک می تواند در جذب گردشگران موثر باشد .

 

کاشانی ادامه داد: اقامتگاههای محلی وبوم گردی در کنار ویا در نزدیکی مزارع قطعا بر حضور گردشگران تاثیر گذار خواهد بود.

مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان جنوبی اظهارداشت:برای قاینات باید جاذبه های گردشگری تعریف شودوبوم گردی فرصت های بسیار خوبی برای استان ما ایجاد کرده است وباید روی این موضوع کار شود.

وی افزود:با اقامتگاههای بوم گردی می توان فعالیت اقتصادی داشت .

کاشانی با بیان این که توسعه گردشگری نفعش به همه مردم می رسد گفت: سرمایه گذاری اگر در حوزه گردشگری با هدف باشد زودبازده خواهد بود.

وی در پایان اظهارداشت: دهیاریها وشهرداریها میتوانند در زمینه گردشگری ودرآمدزایی نقش مهمی داشته باشند وازاین ظرفیت هامی توانند استفاده کنند وسمن ها در زمینه گردشگری باید در کنار آژانس های گردشگری شهرستان فعال باشند .

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.