دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24367  |  
تاریخ انتشار : 17 مهر 1396 - 20:10
رئیس اداره پست شهرستان قاین گفت: در شش ماهه اول سال جاري اين اداره موفق به توزيع198هزارو875 مرسوله در سطح شهرستان شده است.

جنگجو رئیس اداره  پست شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که 9 اكتبر سال 1874 ميلادي برابر با 17 مهر 1253 هجري شمسي اتحاديه جهاني پست تاسيس شد و به همين دليل اين روز به عنوان روز جهاني پست نامگذاري گرديد وسه سال بعد يعني در سال 1877 ميلادي ايران از نخستين كشور هاي بود كه  به عضويت اين اتحاديه بين المللي درآمد  وتا كنون نيزحضور فعالي داشته است.

وی افزود:اداره پست شهرستان قاينات و زيركوه داراي 14 نفر پرسنل و  دو دفتر شهري دولتي در شهر هاي خضري و حاجي آباد و 10 دفتر پيشخوان؛ 50 دفتر ICT روستايي ؛ 5  نمايندگي توزيع و 9نمايندگي حمل و نقل درشهرستان های زیرکوه وقاینات دارد وتحت نظر این اداره خدمات پستی مربوطه را ارائه می دهد.

 

 

رئیس پست شهرستان قاینات ادامه داد:متناسب با تغييرات تكنولوژيكي ؛ تغيير سبك زندگي و از همه مهمتر نياز مشتريان؛ خدمات پستي نيز نياز به مهندسي مجدد دارد كه اين كار در حال انجام است  و به همين خاطر ابعاد خدمات پستي از صرفا فيزيكي  به ابعاد  فيزيكي؛ الكترونيكي و مالي  گسترش يافته است.و نمونه بارز آن خدمات الكترونيكي كه  به نيابت از ساير سازمانها انجام مي شود مانند كارت هوشمند ملي و ماليات مشاغل و خودرو  و...

 

وی افزود:اين اداره علاوه بر سرويسهاي متعارف پستي( عادي . سفارشي. پيشتاز و ويژه) خدمات متنوعي متناسب با نياز مشتريان  ارائه مي كند .

 

جنگجو بیان داشت:د رسال جاری تعداد300فقره چمدان وویلچر حجاج از شهرستان ارسال و700فقره چمدان پس از پایان مراسم حج تحویل حجاج گردیده است.

 

 

وی با اشاره به ثبت کارت هوشمند گفت: از ابتداي طرح تا كنون 9700 فقره ثبت نام در اين اداره انجام شده است و جهت رفاه حال روستائيان عزيز و جلوگيري از تردد آنان مرحله پيش ثبت نام كارت هوشمند ملي در روستاها انجام مي شود  و تا كنون همكاران اين اداره  به 10 روستا اعزام و بدون دريافت هزينه اضافه اي نسبت به ثبت نام  اهالي روستا اقدام کرده اند.

 

 

رئیس اداره پست شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از فعالیت های شش ماهه این اداره اظهارداشت: در شش ماهه اول سال جاري اين اداره موفق به توزيع198هزارو875 مرسوله شامل مطبوع (10500فقره) عادي(34500 فقره) ثبتي (86300فقره)قبوض تلفن همراه و ثابت (67575 فقره) شده است و نيز مرسولات صادره اين اداره شامل عادي و ثبتي ومطبوع  وتعداد55هزارو700مرسوله نیز از طریق باجه‌های پست قاین اعم از دولتی و خصوصی پذیرفته و به مقاصد آن ارسال شده است

 55700 فقره بوده است.

 

وی درخصوص سرويس خريد و فروش اينترنتي نیز گفت:  با توجه به محصولات استراتژيك شهرستان كه زرشك و زعفران  و نيز صنايع دستي مي باشد فروشنده می تواند با کمتر از صد هزارتومان این فروشگاه اینترنتی را راه اندازی ومحصولات خودش رو بصورت اینترنتی در سراسر ایران عرضه کند.

 

 

جنگجوگفت:در اين سرويس خريداران با مراجعه به فروشگاه اينترنتي كالاي مورد نظر خود را خريداري مي كنند و پست در نشاني آنان محموله را تحويل و وجه آن را دريافت مي كند و به حساب فروشنده واريز مي نمايد.

 

 

 

رئیس اداره پست قاین در پایان بااشاره به طرح هایی که در شهرستان قاینات  توسط اداره پست شهرستان انجام خواهد شد گفت:در چهار ماه پاياني سال سرويس خوش (خدمات ويژه شهروندي ) و نيز طرح بزرگ"  سيماك " همزمان با  با تعدادي از شهر هاي بزرگ كشور در قاين نيز آغاز بكار خواهد كرد.

وی افزود:از ابتداي آبان ماه پروژه بهنگام سازي كد پستي شهر قاين آغاز خواهد شد و به تبع آن پلاك كوبي اماكن شهري وروستايي فاقد پلاك نيز در دستور كار قرار خواهد گرفت وچهار دفتر ICT  روستايي در سه ماهه آخر امسال درشهرستان قاینات ايجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.