دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24366  |  
تاریخ انتشار : 17 مهر 1396 - 19:16
در جلسه تودیع ومعارفه ریاست دانشگاه آزاد قاین عنوان شد:
ایجاد اختلاف به نفع هیچ کس نیست/توجه به مباحث اقتصادی ودانش بنیان دردانشگاههای قاین
امام جمعه قاین با تاکید بر ایجاد وحدت گفت:قطع یقین بدانید اختلاف به نفع هیچ کس نخواهد بود ولذا همگان بر وحدت در دانشگاه اهتمام داشته باشند.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام و المسلمین رحمانی امام جمعه قاین در مراسم تودیع ومعارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قاین ،ضمن تجليل از زحمات  اسفرقي، ریاست سابق دانشگاه گفت: علي رغم اينکه افراد در كشور ديدگاه خوبي به دانشگاه هاي آزاد اسلامي ندارند؛ ولي به لحاظ مسائل ديني و رعايت عفاف و حجاب و مسائل اعتقادي دانشگاه آزاد اسلامي واحد قاینات تا كنون از جايگاه بسيار خوبي برخوردار بوده است.

وی بااشاره به تعامل خوب دانشگاه آزاد قاین با رشته معارف که مدیر گروهی این رشته را نیز برعهده داشته است گفت:اگرچه در سایر واحد های دانشگاهی در کشور دراین زمینه با مدیران دانشگاهی وگروه معارف مشکلاتی وجود دارد اما در دانشگاه قاین این موضوع را شاهد نبوده ایم.

امام جمعه قاین با تاکید بر ایجاد وحدت گفت:قطع یقین بدانید اختلاف به نفع هیچ کس نخواهد بود ولذا همگان بر وحدت در دانشگاه اهتمام داشته باشند.

 

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات  در آئین تکريم و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي قاین  ضمن تقدير و تشكر از تمام تلاش ها و زحماتي كه مهندس اسفرقي در مدت تصدي مسئوليت اين دانشگاه در حوزه هاي مختلف متحمل شدند؛ اظهار داشت: الحمد الله در چند سال گذشته با تلاش همه مسئولين شهرستان و اين دانشگاه در مباحث زيرساختي و ايجاد رشته هاي مختلف ارشد و دكترا، كار بسيار بزرگي در شهرستان صورت گرفته است كه بر همگان روشن است.

وی افزود: مجموعه آموزش عالی در شهرستان قاینات در چند سال گذشته سير صعودي داشته که موجب تعالي فرهنگ عمومي و فرهنگ دانشگاهي در شهرستان شده است.

کهن ترابی درادامه اظهارداشت: اميدواريم دانشگاه آزاد بتواند در حوزه فرهنگ سازي عمومي و همچنين ارتقاي علمي شهرستان و توجه به خلاء هايي که در اين شهرستان داريم، اقدامات مؤثر و كمك شاياني داشته باشد.

فرماندار خطاب به مسئولين دانشگاه، يادآور شد: پل ارتباطي بين دانشگاه و مراکز صنعتي و توليدي بايستي برقرار گردد و به مباحث اقتصاد دانش بنيان حتما توجه ويژه اي صورت پذيرد و دانشگاه با توجه به مقتضيات و فعاليت هايي که در جامعه هست؛ در خدمت جامعه باشد.

حسنی رئیس دانشگاه آزاد خراسان جنوبی نیز دراین جلسه گفت:پیشرفت امروزدانشگاه نتیجه زحمات افراد قبلی است وباید این مورد توجه مسئولین جدید باشد که قدر دان زحمات بقیه هم باشند

 

وی افزود:متاسفانه قضاوت بدی نسبت به دانشگاه آزاد هست واین ظلم وجفا به حق دانشگاه است وقطعا از لحاظ عفاف وحجاب دانشگاه آزاد از برخی دانشگاهها از این حیث بهتر است

حسنی ادامه داد:هنر مدیر این است که با وضعی که اکنون دانشگاه آزاد دارد چرخ دانشگاه را طوری تنظیم کند که چرخ ودندنه بچرخد.

وی ضمن تقدیر وتشکر از زحمات رئیس سابق دانشگاه خطاب به سرپرست جدید دانشگاه وهیئت علمی وکارمندان گفت:در امورات دانشگاه جزیره ای عمل نشود وبا تمامی مسئولین شهراز جمله فرماندار وامام جمعه  تعامل وهمکاری داشته باشید.

وی افزود:هیئت علمی براساس وظیفه خود با مسئولین دانشگاه نیزهمکاری داشته باشند

رئیس دانشگاه آزاد استان  گفت:نصب العین قراردادن منویات رهبری به خصوص دربحث  اقتصاد مقاومتی باید مد نظر رئیس دانشگاه باشد.

 

در پایان مختاری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قاین به ارائه اهداف آینده کاری خود پرداخت وگفت:توسعه شرکتها وتحقیقات دانش بنیان درجهت  سوی خودکفایی علمی واقتصادی،سعی برهمکاری وانجام کار تیمی واستفاده از همه نیروها در همه صفوف ،بهبود ساختار اداری در همه حوزه های اداری در جهت افزایش بهره وری ،اجرای دقیق قوانین دانشگاه برای اعضای هیئت علمی وکارکنان واحد وحفظ وحمایت از نیروهای ارزشی دانشگاه،پیگیری توسعه جدی دانشگاه وحمایت از طرح های دانش بنیان،افزایش توانمندی آموزشی دانشگاه وپرهیز از سیاسی کاری وبازیهای سیاسی در دانشگاه از جمله برنامه های آتی ما خواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.