دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24365  |  
تاریخ انتشار : 17 مهر 1396 - 18:59
رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی قاین درجلسه تودیع ومعارفه ریاست جدید دانشگاه آزادشهرستان از عدم همکاری هیئت علمی استان در دریافت تسهیلات دانشکده علوم پزشکی این شهرگلایه کرد.

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز مراسم تودیع ومعارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قاین با حضور مسئولین شهرستانی واستانی برگزار شد .

دراین مراسم اسفرقی رئیس سابق دانشگاه با ارائه گزارشی از عملکرد 5ساله مسئولیت خود اظهارداشت:پس از قبول مسئولیت با بررسی چالش هاوفرصتهای پیش روی دانشگاه برنامه هایی رابرای آینده در نظر گرفتیم وبه دنبال راهکارهایی برای رفع این چالشها وفرصتها بودیم.

وی توسعه مراکز آموزش عالی رقیب در سطح شهرستان برای دانشگاه،کاهش جمعیت دانشجویی دردانشگاه آزاد،متناسب نبودن رشته های دانشگاه،وابستگی صد درصدی دانشگاه به شهریه  وعدم هرگونه اقدامی در حوزه علوم پزشکی دانشگاه،از چالش های پیش روی دانشگاه دانست وگفت: پیگیری تصویب رشته های جدید در کارشناسی ارشدودکتری،تبلیغات جهت معرفی توانمندیها ومزیت های دانشگاه آزاد نسبت به مراکز رقیب،پیگیری طرح متنوع سازی در آمد های دانشگاه ازجمله اقدامات در حوزه کاری بود که 12رشته کارشناسی ارشد ودکتری و6رشته کاردانی وکارشناسی ناپیوسته از سال92تا کنون برای دانشگاه آزاد قاین تصویب شد ودر حوزه علوم پزشکی نیز رشته پرستاری به رشته های دانشگاه آزاد افزوده شدوهیئت علمی دانشگاه نیز تکمیل شد.

اسفرقی با اشاره به پروژه های عمرانی دانشگاه نیز گفت: احداث ساختمان بوفه دانشگاه،توسعه فضای سبز ،تجهیز خوابگاه وتفکیک خوابگاه خواهران وبرادران،تجهیز کارگاههای برق وکامپیوتر وعمران وآزمایشگاههای دانشگاه،تجهیز مجتمع رفاهی  و واگذاری به بخش خصوصی جهت درآمد زایی،زیباسازی ورودی دانشگاه ،توسعه ساختمان اداری سما،تاسیس دبستان وپیش دبستانی سما که در حال حاضر180دانش اموزدارد،احداث فیبر نوری دانشگاه،راه اندازی سالن چندمنظوره ورزشی ،احداث سلف سرویس جدید دانشگاه،احداث کارگاه صنایع چوب دانشگاه  از جمله اقدامات عمرانی در طی این مدت تصدی مسئولیت بوده است.

وی با اشاره به اولین همایش ملی افراد با توانمند سازی ویژه با ارائه 300مقاله گفت:در حوزه کشاورزی نیز کاشت درخت عناب وگل محمدی در زمین های دانشگاه،اخذ پروانه برای کلیه ساختمان های دانشگاه،حل مشکل زمین دانشگاه،مشارکت در طرح دانش بنیان  هد برداشت زرشک به میزان 35درصدو.. از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

وی در بخش دیگری از گزارشات خود با اشاره به ساختمان دانشکده علوم پزشکی قاین که چند سال پیش کلنگ زنی شد وبا گلایه از این که در چند جا مورد انتقاد نماینده فعلی هم قرارگرفته ایم که کاری انجام نشده است گفت:اگرچه مشکل  زمین این ساختمان با همکاری شهرداری وشورای شهر پس از مدتها حل شد اما روند اجرای آن منوط به ارائه تسهیلات از سوی بانک ملی وسازمان مرکزی بود که بایستی هیئت امنای دانشگاه بیرجند ضمانت راامضا می کردند که در زمان انجام کار رئیس دانشگاه عوض شد وبا پیگیری های زیادی که از آن زمان داشته ایم هنوز نتوانسته ایم دکتر حسنی رئیس جدید دانشگاه وهمکارانشان را قانع کنیم که این تسهیلات را امضا کنند وان شاء الله که مدیریت جدید این کار را خواهند کرد.

اسفرقی در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: در حال حاضر دراین دانشگاه 1300دانشجومشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 50دانشجوی رشته دکتری و100دانشجوی رشته پرستاری هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1میلیاردو100میلیون تومان در حسابهای دانشگاه موجود است وحدود 550میلیون از بنیاد شهید طلب داریم وبسیاری از دانشجویان هزینه هایشان تعهدی ثبت شده است ووضعیت دانشگاه در حال حاضر وضعیت خوبی است ومی تواند آینده خوبی هم در زمینه درآمد زایی در برنامه های آینده داشته باشد.

 

اسفرقی اظهارداشت: 70درصد حقوق ومزایای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قاین به جز هیئت علمی از درآمدهای غیرشهریه ای سال گذشته تامین شده است.

وی راه اندازی آموزشکده سما در شهرستان زیرکوه،تبدیل مجتمع رفاهی دانشگاه آزاد قاین به هتل  رااز برنامه های دردست اقدام ذکر کرد وگفت: مرکز تحقیقات زعفران،مرکز تحقیقات بتن ومرکز تحقیقات صنایع چوب دانشگاه نیز مجوز دریافت کرده اند ودر حوزه علوم پزشکی نیز دونفر در مرحله جذب نهایی هیئت علنی دارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت:دردوسال اخیر چالش های متعددی برای دانشگاه آزاد به وجود آمده بود وامیدوارم با رفتن من این مشکلات حل شود وازاین به بعد همه در کنار هم در جهت رشد وتوسعه دانشگاه در کنار نماینده شهرستان که از رئیس جدید حمایت کرده اند وریاست دانشگاه آزاد خراسان جنوبی این مشکلات حل شود.

اسفرقی یکی از موضوعاتی که باعث چالش در دانشگاه شده بود را موضوع سیل وآبگرفتگی دانشگاه عنوان کردوگفت: در این زمینه گزارشاتی مبنی بر کم کاری از سوی ما به مرکز داده شده بودوخوشبختانه با تحقیقاتی که مسئولین استانی داشتند گزارشاتی که به مرکز داده شده بود صحت نداشت وحتی پس از آن از فرماندار شهرستان به دلیل اقدامات به موقع لوح هم دریافت کردیم.

وی در پایان گفت:همکاران دانشگاه آزادبا دکتر مختاری همکاری داشته باشند چرا که مشکلات این دانشگاه مشکلات خودماست وباید همه برای حل این مشکلات  همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.