دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 24363  |  
تاریخ انتشار : 17 مهر 1396 - 14:25
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین:
۳۰ باب خانه عالم در شهرستان قاین احداث و تجهیز شد
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین از احداث و تجهیز ۳۰ باب خانه عالم در روستاهای این شهرستان خبر داد

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپوربا اشاره به احداث و تجهیز ۳۰ باب خانه عالم در روستاهای این شهرستان، اظهار داشت: از این تعداد ۲۹ باب تکمیل و به بهره برداری رسیده و یک باب هنوز در دست ساختمان است.

وی با بیان اینکه خانه های عالم مکان هایی هستند که در هر روستا برای استقرار مروجان مذهبی و مبلغان دینی ساخته می شوند، بیان داشت: این فضاها علاوه بر داشتن امکانات اقامتی برای مبلغان، دارای دفتر کار و محل ملاقات عمومی هم هستند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین با تأکید بر ضرورت اهمیت احداث خانه های عالم در روستاها و مناطق محروم، عنوان داشت: وجود این خانه ها در بالا بردن سطح بینش معنوی و فرهنگی این مناطق بسیار مهم و تاثیرگذار است.

علیپور خواستار همت روستائیان این شهرستان برای احداث خانه های عالم روستایی شد و افزود: استقرار مبلغ دینی در روستا یک کار ارزشمند است که می تواند در رفع مشکلات مختلف فرهنگی و اجتماعی از این مناطق اثر گذار باشد، لذا باید روستائیان دست بدست هم داده تا این بنای مقدس در تمام روستاها احداث شود.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از فعالیت ۳۰ روحانی مستقر و طرح هجرت در سطح روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: به منظور بهره‌مندی از شبکه تبلیغی گسترده در روستاها و به دنبال ترویج ارزش‌های الهی و گسترش مبانی دینی در جامعه، ۳۰ روحانی مستقر تحت پوشش این اداره مشغول فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام علیپور عنوان کرد: این روحانیون پیام رسانانی هستند که پیام الهی و سیره و سنت رهبران دینی و فرهنگ و معارف اسلامی را به مردم می رسانند.

وی، با اشاره به وظایف روحانیون مستقر در محل تبلیغ خود، اظهار کرد: تبیین معارف تابناک اسلام ناب محمدی(ص) با موضوع قرآن کریم وسیره پیامبر اعظم(ص) واهل بیت (ع)، معرفی شخصیت، مبانی فکری و اندیشه های دینی و سیاسی حضرت امام خمینی(ره)، رعایت تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در نامگذاری هر ساله معظم له جهت کاربردی نمودن اهداف آن در حدامکان و توجه به نیازهای فرهنگی منطقه پس از بررسی مسائل ومشکلات فرهنگی ومشورت با معتمدین محل، نخبگان علمی منطقه و جلب حمایت مسئولین واستفاده از امکانات نهادها از وظایف این روحانیون است.

منبع:مهر

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.